Schrijf je in voor de nieuwsbrief


 
 
 

Expertise studentenmarketing

Hoe Jonge Harten omgaat met barrières om naar het theater te gaan


Het Jonge Harten Festival begon met de ambitie zoveel mogelijk mensen uit de culturele wereld bij elkaar te krijgen om jonge mensen (12 t/m 26 jaar) enthousiast te maken voor cultuur en theater. Er gebeurt namelijk veel in het theater, bovendien is het interessant, maar het imago van theater is vaak oubollig, klassiek en 'voor mijn ouders bedoeld'. Jonge Harten vindt dit jammer en probeert in Groningen het imago te veranderen en dat lukt ook.
Jongeren en studenten vinden het festival "interessant" en "geschikt voor mij". De programmering wordt gewaardeerd als "leuk, interessant, indrukwekkend, heftig en te gek!". Bovendien zijn de jonge mensen, samenwerkingspartners en financiers het erover eens dat het festival kwaliteit heeft en een boodschap brengt (Imago Onderzoek Jonge Harten Festival, 2007).



Ook het Jonge Harten Festival heeft ervaring met de bekende barrières die het potentiële publiek, met name de studenten, ervan weerhouden om naar het theater te gaan. Door de jaren heen heeft het festival hier oplossingen voor gevonden. De barrières voor studenten zijn duidelijk zichtbaar in de poster die wij hebben ontworpen. Deze is verzonden naar alle marketingmedewerkers van theaters in Nederland en België. In het document dat u hieronder kunt downloaden leest u hoe Jonge Harten hiermee omgaat. Wij hopen u hiermee te kunnen helpen in uw zoektocht naar studenten en hoe ze toch enthousiast worden voor theater.



Download hier het volledige document met alle barrières.

 

Het Jonge Harten Festival geeft ook workshops en lezingen waarin we gedetailleerder ingaan op onze werkwijze en waarin we een case uit uw organisatie kunnen bespreken. Voor meer informatie kunt u een mail sturen naar info@jongeharten.nl.

 


Wil je de poster in eigen bezit hebben, dat kan. Hij is na te bestellen via info@jongeharten.nl voor €2,- per poster, exclusief verzendkosten.